عادل پور صمدی

MicrosoftTeams-image (4)
عادل پورصمدی متولد آبان ماه 1363 تهران

فرزند مرجان قنبری مهر نوازنده و معلم پیشکسوت ویلن  ومرتضی پورصمدی عکاس و فیلمبردار سرشناس سینما و سینمای مستند و از طرفی نوه دختری استاد ابراهیم قنبری مهر پدر سازسازی نوین ایران

نواختن ویلن را نزد مرجان قنبری مهر فرا گرفته و از ۱۵ سالگی به عنوان استادیار نزد ایشان به فرا گرفتن اصول و روش تدریس ساز ویلن مشغول بوده است. آشنایی با ساختمان سازهای زهی و همچنین حفظ و نگهداری ، تعمیرات ، رگلاژ و تنظیم صدای خانواده ویلن را نزد پدر بزرگش استاد ابراهیم قنبری مهر فراگرفته و هم اکنون مشغول فراگیری اصول سازسازی نزد ایشان می باشد.

در زمینه ساخت ،تعمیرات، رگلاژ و تنظیم صدای سازهای زهی به مدت ۱۷ سال فعالیت داشته و به دلیل حضور در عرصه تحصیل، تدریس و نوازندگی این امکان فراهم آمد تا با بسیاری از هنر جویان ، نوازندگان جوان و معلمان پیش کسوت سازهای زهی در ارتباط باشد و در این ارتباط به تبادل نظر و ارائه خدمات پرداخته است.

در حال حاضر مشغول طراحی و ساخت ویلن ۵سیم طرحِ مهر میباشد.

 انتشار آلبوم شخصیِ خود و همچنین آلبومِ مشترکِ الکتروآکوستیک با آقای شاهین انتظامی را در پیش رو دارد. و همچنین در ضبط تعداد محدودی موسیقی فیلم و آلبوم موسیقی شرکت داشته است.

 
 
 

افتخارات کسب شده

1

عادل پورصمدی

فرزند مرجان قنبری مهر نوازنده و معلم پیشکسوت ویلن  ومرتضی پورصمدی عکاس و فیلمبردار سرشناس سینما و سینمای مستند و از طرفی نوه دختری استاد ابراهیم قنبری مهر پدر سازسازی نوین ایران

وی تنها هنر آموزِ استاد قنبری مهر میباشد که تمامیِ مراحل آشنایی با شناختِ چوب،شناخت رنگ و ورنی ،ابزار و ساخت سازهای زهی را تمام و کمال از خود استاد قنبری مهر تمام و کمال فراگرفته.

_برپایی نمایشگاه ساز در تالار وحدت در حاشیه جشنواره موسیقی فجر از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۳

_شرکت در نمایشگاه “موزیک مِسه” شهر فرانکفورت برای چهار دوره از سال۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ برای ۴ دوره

_همکاری با اپرا سلطنتی کشور عمان جهت رسیدگی و نظارت بر تعمیرات سازهای زهی آن اپرا از سال ۲۰۱۵ تا امروز

_مصاحبه با مجله “the strad” چاپ لندن جولای ۲۰۱۶

در حال حاضر تمامی سازهای خانواده ویلن (ویلن،ویولا،ویلنسل و کنترباس)را به شیوه و الگویِ استاد ابراهیم قنبری مهر و همچنین الگو های معروف غربی تولید و عرضه مینماید.

 

98915***98915+

test@mail.com

افتخارات

ساز های ساخته شده

ویلن ۴/۴

تاریخ ساخت ۱۳۹۷ تهران

ساز شماره 2

...

ساز شماره 3

...

ساز شماره 4

...